Skip to content
Free Pune delivery over ₹1,500
Nourish Agro

Pulses & Dals

Toor, masoor and moong dal, chana, rajma and more

12 products

Matki - organic pulses & dals from Nourish Agro

Matki

500 g · 3 sizes

₹132₹264 per kg

Peanuts - organic pulses & dals from Nourish Agro

Peanuts

1 kg · 3 sizes

₹304₹304 per kg

Red Rajma - organic pulses & dals from Nourish Agro

Red Rajma

500 g · 3 sizes

₹156₹312 per kg

Toor Dal - organic pulses & dals from Nourish Agro

Toor Dal

500 g · 3 sizes

₹146₹292 per kg

Chawali pack

Chawali

500 g · 3 sizes

₹130₹260 per kg